Aktualności

PAKIET OCHRONY PRAWNEJ DLA CZŁONKÓW KLUBU- DLACZEGO WARTO?

 

Autor: Patrycja Kryszkiewicz-Małczak, hodowla Paradise Spirit (FCI)

 

Jeszcze do niedawna, jedyną kwestią “prawną” jaka zaprzątała głowę polskiego Hodowcy była rejestracja hodowli w Działach Specjalnych Produkcji Rolnej oraz coroczne składanie PIT 6 do Urzędu Skarbowego. Wszak zgodnie z założeniem Związku Kynologicznego w Polsce – jej członkowie prowadzą hodowlę AMATORSKĄ rasowych psów, a więc z założenia brak tu wielkich profesjonalnych fabryk zwierząt, a tym samym: brak osób zatrudnianych na stałe “w działach rozrodu”, “działach groomingu” czy np. “działach PR” – co nie jest rzadkością w przypadku niektórych ogromnych, profesjonalnych kenneli amerykańskich.

Polski hodowca z założenia prowadzi swoją hodowlę jednoosobowo, ewentualnie z pomocą domowników, a psy utrzymywane są w warunkach domowych. W związku z tym, nie wystawia Nabywcom szczeniąt faktur, nie rejestruje hodowli w KRUS.

Niestety mimo to, polskie prawo traktuje szczenięta wyhodowane w ten sposób jako “produkt” i to na równi ze sprzętem RTV AGD z popularnych sieci handlowych.

Do niedawna przypadków pozwów cywilnych na drodze Nabywca – Hodowca było bardzo mało i zwyczajnie chyba nie zauważono, że polskie prawo nie zna pojęcia “psa rasowego”. Zamiast tego posiłkuje się pojęciem “rzeczy”, stawiając Hodowcę w bardzo niekorzystnej sytuacji.

W takiej sytuacji należy zadać sobie pytanie – czy potrzebuje ochrony prawnej jako Hodowca?

Moda + Pandemia = komu tak naprawdę sprzedaję moje buldożki?

Drodzy Hodowcy, aby uniknąć nieprzyjemności i problemów w przyszłości, musicie uzmysłowić sobie pewną ważną kwestię: buldog francuski jest rasą szalenie modną. Gdy rozmawiamy o “modzie” na daną rasę, większość z nas ma w głowie powstające jak grzyby po deszczu nowe hodowle, a z drugiej strony także ludzi, którzy zaczepiają nas na ulicy, tłumacząc jak bardzo marzą o takim piesku. Szalony popyt i podaż – moda to wybitnie trudny czas dla każdej rasy jaką dotyka. Populacja się rozrasta dynamicznie, hodowcy muszą lawirować między kolejnymi nowymi schorzeniami w rasie, jakie w sposób naturalny zaczynają “wypływać na powierzchnię” przy tak dużej liczbie narodzin.

Największym jednak utrapieniem “mody na rasę” są ludzie, nie będący w żadnym razie psiarzami (w sensie jaki my psiarze to rozumiemy), chcący nabyć modnego pieska jedynie z pobudek snobistycznych. Nie sposób odróżnić w 100% prawdziwych miłośników rasy od tych, których nakręciła moda, gdy oglądamy ich na naszej kanapie, podczas odbioru szczenięcia. Natomiast bardzo szybko poznamy ich, gdy zaczną się pierwsze problemy ze sprzedanym buldożkiem.

Modę na buldoga francuskiego podkręciła pandemia. Sam lock down to był specyficzny czas – ludzie zamknięci w mieszkaniach czytali, czytali i czytali… niektórzy pewnie dopłynęli do granic internetu, mimo to niekoniecznie wzbogacili się w wiedzę pożyteczną.

Obecnie panuje histeria na punkcie zdrowia buldoga francuskiego. Oczywiście rzecz jasna, nie bez podstawnie – buldog francuski z założenia był psem o specyficznej budowie ciała, ale rozumiał to każdy pasjonat i miłośnik rasy.

Świetnie została ujęta kwestia oryginalnej budowy buldoga francuskiego, którą należy odpowiednio zrozumieć i uszanować, w artykule autorstwa F. i J.P. Girard, przetłumaczonym przez Adama Chabika pt. “Buldog francuski – rewolucyjny”:

“Nasz mały “Bul” jest z założenia “rewolucyjny”. Najpierw uszy nietoperza! Niewiele psich ras ma uszy naturalnie stojące, a dogowate, generalnie, mają je zawinięte do tyłu lub wiszące. Buldog Francuski dumnie je prostuje stanowiąc zapowiedź współczesnych nam radarów […]. Wiele potrzeba było samozaparcia i nadal potrzeba hodowcom, aby utrzymać buldoga w ściśle określonym typie. Natura bowiem nie rezygnuje ani przez moment ze swoich praw i dąży do wydłużenia nosa, ciała, ogona. […] Nie jest rzeczą łatwą wychować buldoga francuskiego. Już samo zapoznanie się z wymogami standardu pozwala zrozumieć złożoność tego problemu, zwłaszcza w przypadku osobników typowych z charakterystycznymi dla nich trudnościami w zakresie oddychania (wybitnie skrócony nos), deformacją (spłaszczeniem) i przemieszczeniem kręgów w typowym i krótkim grzbiecie, problemy z porodem, kiedy to duża głowa musi pokonać wąski otwór miednicy. Porody rzadko bywają łatwe, a nawet gdy wszystko przebiega normalnie, hodowca musi być nieustannie obecny, ponieważ suki tej rasy ze względu na swoją budowę nie sięgają pyskiem sromu, a jeśli im się to uda, to robią to niezręcznie. […]”

Buldog francuski właśnie taki był z założenia i od samego początku istnienia rasy, o czym doskonale wiedziała wąska grupka pasjonatów tej rasy, dostosowując odpowiednio opiekę i tryb życia pod buldożka.

Problem urósł do rangi histerii, gdy szalony popyt na buldogi francuskie, wywołany modą i pandemią, zaczął być zaspokajany przez pseudo hodowle. Podbiły one statystyki weterynaryjne, mówiące o skrajnych przypadkach chorobowych, które w populacji psów czysto rasowych, z udokumentowanym pochodzeniem FCI, występują znacznie rzadziej – co bardzo zaniepokoiło opinię publiczną. Co gorsza wszystko działo się w czasie, gdy lobby “Zielonych” coraz usilniej próbowało (i nadal próbuje) wryć w umysły społeczeństwa myśl, że wszystkie zwierzęta udomowione cierpią z powodu swojego udomowienia. Tymczasem w obiegu zaczęło krążyć coraz więcej pseudo buldogów ze skrajnymi symptomami BOAS, buldogów z szeregiem problemów dermatologicznych, ale przede wszystkim – buldogów, które były w bardzo nieodpowiednich rękach.

Buldog francuski w nieodpowiednich rękach.

Jak wspomniałam wyżej – dla wąskiej niegdyś grupki miłośników i pasjonatów buldoga francuskiego było rzeczą oczywistą, że buldog ma być buldogiem i nie oczekiwano od niego wydolności charta czy chęci służenia jak u owczarka niemieckiego. Standardowo wielkie nieporozumienie nastało w czasie mody, gdy cała masa snobów za punkt honoru postawiła sobie “mieć buldożka”, zupełnie nie interesując się tym, jaki to pies. Buldogi zaczęły trafiać do ludzi przekonanych, że w zasadzie jest to mały “Szarik”, o figlarnym wyglądzie, nic ponad to. Jak łatwo się domyślić, bardzo szybko w internecie rozlała się fala niezadowolenia “co to za pies, co nie może biegać na spacerach, bo szybko się męczy!”, “strasznie zieje w upalne dni, mój owczarek tak nie dyszy!” , “mój buldog wymaga podcierania sromu, to nienormalne!” , “mój buldog zaczepia mnie, gdy idę korytarzem, nie słucha moich poleceń, co mam zrobić?!” itp. Itd… .

Druga sprawa, że również w wyniku mody, za hodowlę buldoga francuskiego, także tą pod egidą ZKwP, zabrała się cała masa nieodpowiednich ludzi. Bez wnikliwej analizy historii i standardu rasy, bez wiedzy o tym, jakim psem jest buldog francuski – rozmnażali i sprzedawali oni swoje bardzo modne psy, bez dbałości o to komu przekazują swoje szczenięta oraz bez dbałości o należytą edukację przyszłych nabywców.

Te dwie sprawy, nałożone na siebie, dodatkowo w czasach, gdy społeczeństwo jest indoktrynowane wizją “Zielonych”, w której to każdy hodowca zwierząt jest z góry “Złem Wcielonym” – zgotowały nam, pasjonatom, miłośnikom i świadomym hodowcom buldogów francuskich niezły ambaras!

Pozwy cywilne “za straty moralne”

Niejednokrotnie kontaktowali się ze mną hodowcy różnych ras, z zapytaniem, do kogo mają się zwrócić po pomoc, a sytuacje o których mi opowiadali, tworzą przygnębiający obraz rzeczywistości, w jakiej znaleźliśmy się jako hodowcy psów rasowych. Z wszystkich tych historii w oczy najbardziej rzucają się dwie zależności:

  1. Nabywcy coraz częściej podchodzą do zakupu psa, jak do zakupu sprzętu AGD – korzystają z dziur w polskim prawie, które im na to pozwala i dochodzą roszczeń od hodowcy na drodze powództwa cywilnego, powołując się na prawo rękojmi.
  2. Środowisko lekarzy weterynarii, w zatrważającej już skali, nauczyło się wyciągać pieniądze od potencjalnych klientów, gdy tylko widzą, że mają do czynienia z psem pochodzącym z dobrej hodowli, na zasadzie “hodowca wyprodukował, niech hodowca pokrywa koszty”, również zachęcając Nabywców do nadinterpretacji rękojmi.

Odnosząc się do pkt 1. chcę zaznaczyć, że czasem chęć “zniszczenia” hodowcy nie wychodzi w pierwszej kolejności od Nabywców, których de facto jeszcze niedawno gościliśmy we własnym progu, traktując jak nowych członków rodziny i którym ze ściskiem w gardle oddawaliśmy wyhodowane przez nas szczenię. Niestety, krążą wśród nas ludzi także i hieny w ludzkiej skórze, które uważnie obserwują co i kto pisze na różnego rodzaju internetowych social-grupach dyskusyjnych. Gdy trafią na osobę, która pożali się w jakikolwiek sposób na zakupionego psa, w prywatnych wiadomościach pomawiają hodowlę, z której szczenię pochodzi, często przedstawiając zupełnie nierealistyczny obraz warunków hodowli i nagabując na rozprawy sądowe. Także nawet jeśli sami Nabywcy uważają, że przypadłość ich psa to rzecz, jaka może się wydarzyć mimo najlepszych intencji Hodowcy, to na ich drodze bardzo szybko mogą pojawić się osoby, które w diametralny sposób zmienią ich sposób myślenia. A gdy już staniemy na drodze rozpraw sądowych Szanowni Hodowcy, nie zawsze kończą się one dla nas pomyślnie.

Sądy często nie wiedzą, jak należy rozpatrywać sprawę: jaka choroba może wystąpić u psa, na co Hodowca ma realny wpływ a na co nie ma żadnego i w samej istocie jak należy rozpatrywać amatorską hodowlę psów rasowych? Prawo obecnie powszechnie przyjmuje, że tak wyjątkowe stworzenie jak rasowy pies jest dokładnie tym samym co pralka koreańskiego producenta sprzedana w dyskoncie, zatem Hodowca ma tą rzecz naprawiać, serwisować.

Abstrahując od wymyślnych wizji co niektórych jakoby “świetnego biznesu” jakim jest amatorska hodowla psów rasowych – my Hodowcy, wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jakie koszty wiążą się z planowaniem ambitnego skojarzenia, szczególnie skojarzenia buldogów francuskich.

Moda to nie tylko wysokie ceny szczeniąt – ale idące przed nimi o krok często astronomiczne ceny samych kryć, za które zapłacić są w stanie jedynie tacy niepoprawni pasjonaci jak My, Szanowni Klubowicze.

Potrafiąc wykalkulować ambitne skojarzenie na kilkadziesiąt tysięcy złotych, jesteśmy sobie w stanie wyobrazić opłacalność tak amatorskiego i nieregularnego w dochodach przedsięwzięcia jak hodowla buldoga francuskiego, gdy po dokonaniu dużych nakładów finansowych by sprowadzić miot na ten świat, przyjdzie nam oddawać Nabywcy pieniądze za zakupione u nas szczenię, a dodatkowo będziemy zmuszeni przez sąd do pokrycia kosztów zabiegów chirurgicznych, na jakie Nabywca został namówiony przez swoją klinikę weterynaryjną – bez względu na to, czy zabiegi faktycznie były konieczne czy też nie. Takie wyroki już zapadały w naszym środowisku Szanowni Państwo!

Mówiąc o zasadności zabiegów, którym są poddawane buldogi francuskie, przechodzimy płynnie do pkt 2 i musimy uzmysłowić sobie jak funkcjonuje w obecnych czasach środowisko lekarzy weterynarii w Polsce. Pomijając zupełnie fakt, że znakomita większość nie widzi najmniejszej różnicy między buldogiem francuskim czystej krwi a buldogiem pochodzącym z pseudo kynologicznego klubu – i wszelkie przypadłości jakie widzą lekarze weterynarii u psów w typie buldoga przypisują rasie (co wywołuje tak ogromną histerię społeczeństwa, które stara się być jak najbardziej poprawne humanitarnie i ekologicznie), chcę opisać model “biznesowy” działania przeciętnej przychodni weterynaryjnej.

Przeciętna przychodnia, z absolwentami weterynarii, którzy nigdy nie skalali się znajomością z jakimkolwiek hodowcą czy kynologiem, z ogromnymi pożyczkami z banku zaciągniętymi na sprzęt specjalistyczny – jest tworem stricte biznesowym, nie kynologicznym i jako taki, jest nastawiony na zysk z klienta. Współczesna weterynaria zna wiele drobnych zabiegów chirurgicznych, których zastosowanie może poprawić komfort życia buldoga. Tyle, że nie są one tanie i Nabywcy często niechętnie do nich podchodzą. Szczególnie, jeśli sprawa nie zagraża życiu psa, a jest jedynie “mankamentem”, jeśli przyłożyć obraz buldoga francuskiego na tle owczarka! Logicznym wydawałoby się, że nie można wymagać od buldoga, by był chartem czy owczarkiem. Ale taki absolwent weterynarii nie obrał za punkt swego honoru edukacji społeczeństwa z dziedziny kynologii, jego priorytetem jest zarobek. Banalnie prostym zabiegiem biznesowym, jest zatem pokazanie świeżo upieczonemu Nabywcy buldoga francuskiego, jak bardzo kręgosłup jego psa różni się od kręgosłupa wyżła, jak bardzo budowa jego czaszki różni się od czaszki owczarka (bywa że i przodozgryz chcieliby operować!), jak wyglądają jego zdeformowane kręgi kręgosłupa – posiadającego wszak szczątkowy odcinek ogonowy!

I tak narysowany obraz szokuje świeżego Nabywcę, który załamuje ręce, słuchając, ile zabiegów chirurgicznych byłoby koniecznych by z buldoga zrobić typowego “Reksia”. Siada załamany na korytarzu przychodni, kalkulując, ile pieniędzy pochłoną wszystkie te zabiegi, gdy wtem słyszy dobroduszną radę: “Proszę Pana, skoro Hodowca powołał na świat takiego psa – to niech Hodowca teraz pokryje koszty jego leczenia! “

Jako wisienkę na torcie dodam, że oprócz kosztów zabiegów, czasem naprawdę abstrakcyjnych, Nabywcy w swoim rozmachu potrafią dokładać także “straty moralne”, których ekwiwalent zadośćuczynienia potrafi opiewać na naprawdę fantazyjne kwoty.

Pakiet Ochrony Prawnej dla Członków Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce!

Jak nie dać się zastraszyć, jak nie pozwolić by ta luka prawna zniszczyła pasję hodowania rasowych buldogów?

Przede wszystkim TRZEBA współpracować z prawnikami, najlepiej takimi, którzy znają kynologię, już na etapie tworzenia umów kupna-sprzedaży. Oczywiście nic nie zastąpi rozsądnego doboru Nabywców i ich edukacji, jakim psem jest buldog, czego unikać etc. – niemniej sumienie i przyzwoitość ludzka to bardzo krucha rzecz, szczególnie w sytuacji, gdy ktoś “dobrotliwy”, typu doradca z internetu oczernia Hodowlę lub gdy absolwent weterynarii w przychodni straszy koniecznymi kosztownymi zabiegami. W takich okolicznościach często nastawienie Nabywcy zmienia się diametralnie, zrywany jest kontakt z Hodowlą i zaczyna się przeprawa po sądach.

Póki zmagamy się z tak niesprawiedliwym i szkodliwym dla Hodowców-Amatorów prawodawstwem, powinniśmy być czujni. Klub Buldoga Francuskiego w Polsce wyszedł z inicjatywą specjalnych pakietów pomocy prawnej, w bardzo atrakcyjnych cenach, dostępnych dla wszystkich Członków Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce.

Jest to PIERWSZA taka inicjatywa w Polsce skierowana do Hodowców Buldogów Francuskich i zdecydowanie jest to bardzo korzystna współpraca Klubu z Panią Mecenas.

Hodowcy szczególnie rasy tak oryginalnej i tak “rewolucyjnej” (jak nazwali ją Państwo F. i J.P. Girard), są narażeni na szereg ataków, które w konsekwencji mogą pogrążyć finansowo i zdemotywować do dalszej przygody z kynologią, nawet najbardziej uczciwego pasjonata buldożków. Bo jak doskonale wiemy jako Hodowcy: dopóki nie będziemy w stanie przeczytać całego genotypu hodowanych przez nas zwierząt niczym książki, nie będziemy w stanie przewidzieć, co może zaskoczyć nas w kolejnych pokoleniach. A czasy, gdy to będzie możliwe są jeszcze na długie lata przed nami!

Operujemy tym co współczesna genetyka w dziedzinie weterynarii ma nam do zaoferowania, mierzymy się z modą i związanym z nią niezrozumieniem rasy, mierzymy się z presją “lobby Zielonych”, które przedstawia rozmnażanie udomowionych zwierząt jako snobizm i zbrodnię, a na sam koniec mierzymy się także z dziurawym prawem, które bardzo szkodzi amatorskiej i hobbystycznej hodowli czysto rasowych psów.

Nie dajmy się Szanowni Państwo i już dziś przygotujmy się na nieoczekiwane przykre zdarzenia, nie bądźmy “Polakami mądrymi po szkodzie”, wyciągajmy wnioski z przykrych incydentów, które już miały miejsce w naszym środowisku. Oby było ich w moim i Państwa życiu osobistym i hodowlanym jak najmniej!

 

 
IV SPECJALISTYCZNA & II KRAJOWA WYSTAWA KLUBU BULDOGA FRANCUSKIEGO W POLSCE

 

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne wystawy zorganizowane przez nasz Klub. Więcej szczegółów wkrótce! 

 

 
UWAGA! SPECJALNIE DLA NASZYCH KLUBOWICZÓW!

Miło nam móc podzielić się z Państwem informacją, że wstępując w szeregi Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce macie Państwo aktualnie możliwość skorzystania z bogatego Pakietu Opieki Prawnej w atrakcyjnej cenie! Jest to projekt objęty patronatem renomowanej Kancelarii Prawniczej specjalizującej się w prawie kynologicznym!

Szczegóły można od nas uzyskać poprzez kontakt mailowy pod adresem: klubbuldogfrancuski@gmail.com

KTO MOŻE DO NAS DOŁĄCZYĆ?

Członkiem Klubu może zostać wyłącznie osoba będąca jednocześnie członkiem Związku Kynologicznego w Polsce!

 

 

 
PRZEGLĄD WETERYNARYJNY SZCZENIĘCIA 

Drodzy Hodowcy,

już teraz w rozwinięciu zakładki „O Klubie” w pozycji „Dokumenty do pobrania” możecie Państwo znaleźć oraz pobrać uaktualniony formularz przeglądu weterynaryjnego szczenięcia w formacie PDF w wersji polsko-angielskiej. Zachęcamy do korzystania 🙂

 

 

NOWY SKŁAD ZARZĄDU ORAZ KOMISJI REWIZYJNEJ KLUBU BULDOGA FRANCUSKIEGO W POLSCE

Drodzy Państwo,
w dniu 01 lipca 2023r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce. Drogą głosowania wyłonieni zostali członkowie nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej. W dniu 04 lipca nastąpiło ostateczne ukonstytuowanie Zarządu Klubu Buldoga Francuskiego w następującym składzie:

Agnieszka Rzepecka – Przewodniczący Klubu
Izabela Cybulska – Zastępca Przewodniczącego
Karolina Skorupska – Ziółkowska – Zastępca Przewodniczącego
Oskar Piechocki – Skarbnik
Sylwia Persyk-Waszkiewicz – Sekretarz
Małgorzata Owczarek – Zastępca członka Zarządu
Karolina Lis -Zastępca członka Zarządu

W składzie Komisji Rewizyjnej:

Anna Kuszewska- Szperl
Anna Kiljańczyk
Magdalena Turczyk
Monika Maj-Muda – Zastępca członka Komisji Rewizyjnej
Marta Widomska – Zastępca członka Komisji Rewizyjnej

 

 
WAŻNE INFORMACJE !

Drodzy Państwo! Pragniemy przypomnieć, że:

  • termin zgłoszeń na nasze wystawy mija 16 CZERWCA 2023r !
  • 1.07.2023 po wystawie specjalistycznej odbędzie się zebranie sprawozdawczo- wyborcze, na którym wybrany zostanie nowy zarząd na 3- letnią kadencję

Zachęcamy też do zapoznania się z informacjami o sędziach zaproszonych na organizowane przez nas wystawy:

 

 

 
ZGŁOSZENIA JUŻ OTWARTE!

Drodzy Miłośnicy Rasy!

Miło nam poinformować, że zgłoszenia na obie organizowane przez nas wystawy:

  • III SPECJALISTYCZNĄ WYSTAWĘ KLUBU BULDOGA FRANCUSKIEGO W POLSCE oraz
  • I KRAJOWĄ WYSTAWĘ BULDOGA FRANCUSKIEGO

są już otwarte w systemie WYSTAWY.NET

Szczegóły dotyczące obu wydarzeń możecie Państwo śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku —> Święto Rasy Buldog Francuski 01-02.07.2023

 

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

 

 

ZGŁOSZENIA NA WYSTAWY ORGANIZOWANE PRZEZ KLUB BULDOGA FRANCUSKIEGO W POLSCE

Drodzy Państwo! Już niedługo zostaną na Facebooku utworzone wydarzenia dla obu organizowanych przez nas wystaw. Serdecznie zapraszamy to zajrzenia na nasz facebookowy fanpage. Tymczasem poniżej znajdą Państwo grafikę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi obu wystaw.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

 
 
ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU W NAJBLIŻSZY PIĄTEK 28.04.2023

Drodzy Klubowicze!
Przypominamy o zebraniu on-line, które odbędzie się 28.04.2023 o godz. 19:00.
Link do udziału w zebraniu zostanie do Państwa wysłany mailem.
Liczymy na liczną frekwencję i aktywny udział w dyskusji 🙂

 

 
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO- WYBORCZE!

Informujemy, że 1 lipca 2023 r. około 45 minut po zakończeniu III  Specjalistycznej Wystawy Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce odbędzie się klubowe zebranie sprawozdawczo- wyborcze na sali w miejscu wystawy.

Ze względu na istotę zebrania bardzo prosimy członków Klubu o obecność na zebraniu!

 

 

 
 
III SPECJALISTYCZNA WYSTAWA KLUBU BULDOGA FRANCUSKIEGO W POLSCE

Serdecznie zapraszamy na III Specjalistyczną Wystawę Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce. Wystawa odbędzie się w Strubinach k/ Zakroczymia w dniu 1-ego lipca 2023 roku. Buldogi francuskie sędziować będzie Pan Ulises Rodriguez Tola (ES).

We would like to invite you to the 3rd Specialty French Bulldog Show of the French Bulldog Club in Poland. The show will take place in Strubiny k/ Zakroczymia on July 1, 2023. French Bulldogs will be judged by Mr. Ulises Rodriguez Tola (ES).

 

Zgłoszenia poprzez stronę (applications through the website):  wystawy.net

Terminy zgłoszeń będą podane na stronie (Application deadlines will be announced on): wystawy.net

 

Opłaty w pierwszym terminie zgłoszeń (Fees on the first registration deadline):

  • Członkowie Klubu z opłaconą składką na 2023 rok: pierwszy pies 120 zł, drugi pies 110 zł, każdy kolejny pies minus 10 zł ; młodsze szczenię, szczenię oraz weteran 60 zł; konkurencje dodatkowe: najlepsza głowa, najlepsza para oraz najlepsza grupa hodowlana bez opłat
  • Pozostali uczestnicy z Polski: pierwszy pies 150 zł, każdy kolejny pies 130 zł; młodsze szczenię, szczenię oraz weteran 70 zł; konkurencje dodatkowe: najlepsza głowa, najlepsza para oraz najlepsza grupa hodowlana bez opłat
  • Foreign exhibitors: for the first and next dog 40 EUR ; minor puppy, puppy or veteran class 25 EUR. 

 

Opłaty w drugim terminie zgłoszeń (Fees on the second registration deadline):

  • Członkowie Klubu oraz pozostali uczestnicy z Polski: 20 zł więcej niż w pierwszym terminie niezależnie od klasy 
  • Foreign exhibitors: 10 euros more than the first deadline for each class

 

Płatność za udział prosimy uregulować na konto bankowe Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce: 21 1240 6768 1111 0011 0074 8728 tytułem „imię i przydomek hodowlany psa oraz klasa, do której jest zgłaszany”.

Payment on the Club’s bank account: Klub Buldoga Francuskiego w Polsce, IBAN: PL 21 1240 6768 1111 0011 0074 8728, BIC/SWIFT: PKOPPLPWXX, Bank Pekao S.A. . Bank charges are to be paid by the exhibitor. Transfer with the title: name and kennel name of the dog and the application class.

 

Informujemy, że po wystawie odbędzie się zebranie Członków Klubu.

 
 
I KRAJOWA WYSTAWA BULDOGÓW FRANCUSKICH!

Serdecznie zapraszamy na I Krajową Wystawę Buldogów Francuskich organizowaną przez nasz Klub. Wystawa odbędzie się w Strubinach k/ Zakroczymia w dniu 2-ego lipca 2023 roku. Buldogi francuskie sędziować będzie Pan Andrzej Stępiński (PL).

We would like to invite you to the 1st National Exhibition of French Bulldogs organized by our Club. The show will take place in Strubiny k/ Zakroczymia on July 2, 2023. French Bulldogs will be judged by Mr. Andrzej Stępiński (PL).

 

Zgłoszenia poprzez stronę (applications through the website):  wystawy.net

Terminy zgłoszeń będą podane na stronie (Application deadlines will be announced on): wystawy.net

 

Opłaty w pierwszym terminie zgłoszeń (Fees on the first registration deadline):

  • Członkowie Klubu z opłaconą składką na 2023 rok: pierwszy pies 120 zł, drugi pies 110 zł, każdy kolejny pies minus 10 zł ; młodsze szczenię, szczenię oraz weteran 60 zł; konkurencje dodatkowe: najlepsza głowa, najlepsza para oraz najlepsza grupa hodowlana bez opłat
  • Pozostali uczestnicy z Polski: pierwszy pies 150 zł, każdy kolejny pies 130 zł; młodsze szczenię, szczenię oraz weteran 70 zł; konkurencje dodatkowe: najlepsza głowa, najlepsza para oraz najlepsza grupa hodowlana bez opłat
  • Foreign exhibitors: for the first and next dog 40 EUR ; minor puppy, puppy or veteran class 25 EUR. 

 

Opłaty w drugim terminie zgłoszeń (Fees on the second registration deadline):

  • Członkowie Klubu oraz pozostali uczestnicy Polski: 20 zł więcej niezależnie od klasy 
  • Foreign exhibitors: 10 euros more than the first deadline for each class

 

Płatność za udział prosimy uregulować na konto bankowe Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce: 21 1240 6768 1111 0011 0074 8728 tytułem „imię i przydomek hodowlany psa oraz klasa, do której jest zgłaszany”.

Payment on the Club’s bank account: Klub Buldoga Francuskiego w Polsce, IBAN: PL 21 1240 6768 1111 0011 0074 8728, BIC/SWIFT: PKOPPLPWXX, Bank Pekao S.A. . Bank charges are to be paid by the exhibitor. Transfer with the title: name and kennel name of the dog and the application class.

 
 
WIOSENNY CYKL SZKOLENIOWY!

 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty online w zakresie żywienia psów:

PRAWIDŁOWE ŻYWIENIE SUKI W CIĄŻY I POŁOGU

13 kwietnia 2023 r. godz. 19:30

Warsztat online dla hodowców, w którym dowiecie się Państwo jak prawidłowo odżywiać sukę przed oraz w ciąży. Jak poprzez odpowiednią dietę zadbać o zdrowie matki i jej przyszłych szczeniąt oraz jak powinna wyglądać właściwa dieta w początkowym etapie rozwoju szczenięcia w celu uniknięcia błędów żywieniowych mogących mieć negatywne skutki dla zdrowia w przyszłości. 

Dzięki intensywnemu warsztatowi:
  • Dowiesz się, jakie witaminy, minerały i składniki odżywcze i w jakich ilościach dostarczać w trakcie ciąży – wyposażysz się w gotowe plany dietetyczne uwzględniające odpowiednią podaż niezbędnych elementów,
  • Otrzymasz przykładowy jadłospis dla suki ciężarnej oraz karmiącej
  • Otrzymasz jasne i przejrzyste wytyczne – kiedy i w jakich ilościach przyjmować poszczególne produkty i suplementy, by zadbać o dobrą formę suki w ciąży i połogu.
  • Poznasz właściwe schematy i zalecenia dotyczące żywienia szczeniąt. Dowiesz się, jakie witaminy, minerały i składniki odżywcze i w jakich ilościach dostarczać szczeniakowi na poszczególnych etapach rozwoju – również w tym temacie wyposażysz się w gotowe plany dietetyczne uwzględniające odpowiednią podaż niezbędnych elementów, zgodne z wytycznymi towarzystw naukowych.

 

PRAKTYCZNE STRATEGIE FORMUŁOWANIA DIETY

20 kwietnia 2023 r. godz. 19:30

Warsztat online na temat prawidłowo sformułowanej diety eliminacyjnej oraz niskotłuszczowej. 

Dzięki udziałowi w kursie:
  • Wyposażysz się w gotowe plany dietetyczne uwzględniające odpowiednią podaż niezbędnych elementów, zgodne z wytycznymi i uwzględniające szczególne potrzeby psa;
  • Wyposażysz się w plany bezpiecznej suplementacji i probiotykoterapii, którą można stosować u psów, w zależności od stawianego celu.
  • Dostaniesz praktyczne wskazówki, które będziesz mógł wykorzystać w pracy ze swoim stadem oraz w komunikacji z opiekunem, u którego występują problemy z prawidłowym żywieniem lub schorzenia dietozależne.

 

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

  1. Należy opłacić udział przelewem bankowym na konto Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce tytułem: imię i nazwisko, wykład 1 / lub wykład 2 / lub wykład 1+2
  2. Należy zarejestrować się na wybrany kurs lub oba kursy poprzez  Agnieszka Magiera Meetings – ClickMeeting

Numer konta bankowego do wpłat: 21 1240 6768 1111 0011 0074 8728

Po otrzymaniu potwierdzenia płatności, otrzymają Państwo email z linkiem do pokoju, w którym w odpowiednim terminie odbędzie się spotkanie.

ZAPRASZAMY!

 

 

KODEKS ETYKI HODOWLANEJ

Dnia 2 lutego 2023 r. wszedł w życie kodeks etyki hodowlanej stworzony przez Klub Buldoga Francuskiego w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią na stronie głównej oraz w rozwinięciu zakładki „O Klubie” w pozycji „Klubowy kodeks etyki”.

 

 

STOISKA KLUBU BULDOGA FRANCUSKIEGO W POLSCE  (Gliwice, 11 luty 2023 oraz Bytom, 12 luty 2023)

Serdecznie zapraszamy Państwa na nasze stoiska klubowe na:

XXVI Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych CACIB KATOWICE odbywającej się  w Arenie Gliwice. ul. Akademicka 50, 44-100 Gliwice w dniu 11 lutego 2023r.

Specjalistycznej Wystawie Klubu Psów Ozdobnych i Do Towarzystwa, odbywającej się w Bytomiu w hali „Na Skarpie” przy ul. Andrzeja Frycza- Modrzewskiego 5A w dniu 12 lutego 2023r. 

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania czy udzielimy informacji. Zachęcamy również do zajrzenia na ring buldogów francuskich.

Do zobaczenia! 🙂

 

 
STOISKA KLUBU BULDOGA FRANCUSKIEGO W POLSCE NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE

Staramy się być dla Państwa dostępni i służyć pomocą nie tylko online czy telefonicznie, ale również fizycznie. Ze względu na to na wybranych wystawach w naszym kraju organizujemy stoiska naszego klubu, na których możecie Państwo zaczerpnąć informacji np. dotyczących rasy buldog francuski, naszego Klubu,  jak przygotować się do nabycia szczenięcia, a także zapytać o hodowle zrzeszone w naszym Klubie.

Zachęcamy do odwiedzenia wystaw psów rasowych organizowanych przez ZKwP. Dla osób zdecydowanych na zakup szczenięcia buldoga francuskiego jest to fantastyczna okazja do obejrzenia jak powinien wyglądać rasowy buldog francuski, jaki charakter czy temperament wykazuje ta rasa, a także porozmawiać z hodowcami czy właścicielami buldogów, czy pobyć w towarzystwie psów tej rasy. 

Ostatnio można było odwiedzić nasze stoiska na takich wystawach jak: 

-II SPECJALISTYCZNA WYSTAWA KLUBU BULDOGA FRANCUSKIEGO GLIWICE 8/10/2022

-DUO CACIB POZNAŃ  5 & 6/11/2022

-DUO CACIB KIELCE 19 & 20/11/2022

-CACIB LUBLIN 10/12/2022

-CACIB GDYNIA 8/01/2023

O kolejnych wystawach, na których możecie nas spotkać będziemy informować na bieżąco!

Do zobaczenia! 🙂

 

 

TOYSTAR: SPECJALISTYCZNA WYSTAWA PSÓW OZDOBNYCH I DO TOWARZYSTWA

Bytom, 12 luty 2023 r. 

Miło nam poinformować, że 12 lutego odbędzie się specjalistyczna wystawa psów należących do IX grupy FCI organizowana przez Klub Psów Ozdobnych i do Towarzystwa.

Buldogi francuskie będą oceniane przez Pana Arnolda Hendriksa (hodowla v.d . Zuylenstede), specjalistę w rasie, pasjonata i wieloletniego hodowcę buldogów francuskich. Z odpowiedzią na pytanie dlaczego Pan Sędzia pragnął zacząć hodować akurat buldogi francuskie wiąże się ciekawa historia. Przed II wojną światową ojciec Pana Hendriksa był  cenionym hodowcą owczarków niemieckich. Niestety wojna zniszczyła jego hodowlę, której nie miał odwagi już odbudować. Tym bardziej Pan Hendriks zapragnął zająć się hodowlą psów rasowych. Ojciec poradził mu w tamtym czasie, aby nie zaczynał od hodowli popularnej rasy, tylko takiej, która wymagała odbudowy w ich kraju. Stąd wybór padł na buldogi francuskie. 

Więcej o hodowli Pana Arnolda Hendriksa możecie Państwo przeczytać tutaj

Szczegóły dotyczące wydarzenia możecie państwo znaleźć tutaj

 

 

 ZAPRASZAMY PAŃSTWA SERDECZNIE NA WEBINAR!
„BULDOG FRANCUSKI- ŻYWIENIE INDYWIDUALNIE DOPASOWANE”

Zapisy do 30 grudnia 2022r. !

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze dotyczącym indywidualnie dopasowanego żywienia buldogów francuskich z uwzględnieniem predyspozycji i potrzeb rasy.

Termin 1: Sobota, 7 stycznia 2023r. o godz. 16:00                     

Termin 2: Poniedziałek, 9 stycznia 2023r. o godz. 20:00

Koszt udziału w webinarze to 30 zł dla członków Klubu oraz 60 zł dla osób nienależących do Klubu

Jak dołączyć?                                                                                                                      

Prosimy o wpłatę na rachunek Klubowy: 21 1240 6768 1111 0011 0074 8728

Tytułem: imię i nazwisko, email i wybrany termin

 

 

Niech czas Bożego Narodzenia będzie pełen ciepła, radości i wytchnienia od codziennego pędu! Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzy Klub Buldoga Francuskiego w Polsce!

 

 

 

II Specjalistyczna Wystawa Klubu Buldoga Francuskiego odbyła się 08.10.2022 w Gliwicach w ośrodku wypoczynkowym Czechowice i oficjalnie przeszła już do historii. Ach co to był za dzień !

Wystawę uroczyście otworzyła Pani Przewodnicząca witając wszystkich Wystawców i dziękując Oddziałowi ZKwP Zabrze za pomoc w organizacji wystawy. Liczba zgłoszeń znowu była imponująca co nas ogromnie cieszy (zgłoszonych 109 buldogów). Sędzią naszej wystawy został Pan Stefan Sinko – znany, lubiany i ceniony na całym świecie specjalista. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń i kolejną wystawę w kolejce nie starczyło czasu na opisy jednak zapewniony tłumacz dzielnie relacjonował ustne opisy i wyjaśnienia Sędziego.

Ring jak zwykle robił wrażenie. Bardzo duża ilość nagród, pucharów i rozet a także nasz piękny czerwony namiot i kolejny wspaniały baner wystawowy sprawiły, że było nas widać z każdego zakątka terenu wystawy. Dedykowane, buldogowe lokaty, duża przestrzeń ringu pozwoliła na świetna prezentację psów. Do tego wszystkiego dopisała pogoda. Nawet słońce zawitało na naszą wystawę 🙂

Wystawa ponownie odbyła się z podziałem na kolory a CWC miało rangę wystawy międzynarodowej. Z pewnych względów była to historyczna wystawa. To wszystko za sprawą ZKwP Oddziału Warszawa, który ufundował nagrodę  imienia inż. Zdzisława Lubowidzkiego – hodowla Varsovia dla najpiękniejszego łaciatego psa. Nagrodę tę otrzymała suczka MARGARET Markolandia. Oprócz podstawowej oceny, w ringu  podziwialiśmy konkurencje dodatkowe takie jak Najlepsza Głowa w Rasie, Najlepsza Para i Grupa Hodowlana.

Ogromną niespodziankę sprawił nam Klub Mopsa w Polsce, który ufundował nagrodę dla Najlepszego Juniora w Rasie. Przepiękny obraz na ręce Pani Przewodniczącej i Pani Skarbnik przekazała Pani Agnieszka Herdecka. Bardzo dziękujemy za tak miły gest.

Podczas wystawy o nasze dobre samopoczucie i pełne żołądki ponownie zadbały wspaniałe Dziewczyny uraczyły nas pyszną zupą, chlebkiem, smalcem, ogórkami, słodkimi ciastami, ciepłą kawą, herbatą i innymi pysznościami. Po zakończonym sędziowaniu Zarząd zaprosił wszystkich Wystawców na już tradycyjny Klubowy tort.

Z całą pewnością możemy napisać, że wystawa ponownie była wielkim świętem naszej ukochanej rasy. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pomóc w organizacji, Fundatorom i Sponsorom nagród, dziękujemy Oddziałom ZKwP Gliwice, Piaseczno i Warszawa. To wspaniałe, że tak wielu osobom Buldog Francuski jest bliski sercu. Do zobaczenia za rok !

Zwycięzcy II Specjalistycznej Wystawy Klubu Buldoga Francuskiego:

Best in Show – Zwycięzca Rasy (BOB) – MARGARET Markolandia

Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) – MATTEO French Lily

Najlepszy Junior w Rasie – BAFFI Crazy Pręgusy

Najlepszy Veteran w Rasie – YOKO Draczyn

Najlepsze Szczenię w Rasie – AGATHE Bonjour Mon Amour

Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie – WILD ROSE Z Krainy Szczęścia

Najlepsza Głowa w Rasie – MATTEO French Lily

Najlepsza Para – MOZART De Castillo De Dracula & ARIA Coco Black Star

Najlepsza Grupa Hodowlana – hodowla Petit Magot

Galeria zdjęć z wystawy:

 
 
Zapraszamy członków ZKWP do rejestracji reproduktorów, miotów i hodowli.
Wpis jest darmowy, formularze do rejestracji są na odpowiednich podstronach.
Zamieszczenie graficznej wizytówki reproduktora, hodowli czy miotu jest odpłatne 
i wynosi 30 zł / sztukę.

wpłata na konto:

Bank PEKAO
21 1240 6768 1111 0011 0074 8728
(w tytule nazwa reproduktora lub hodowli)
 
Grafikę wraz z potwierdzeniem wpłaty należy przesłać na adres : infoklubbf@gmail.com
 
 
Klub Buldoga Francuskiego w Polsce serdecznie zaprasza na II Specjalistyczną Wystawę Buldoga Francuskiego.
Honorowym sędzią naszej Wystawy będzie ceniony oraz znany wszystkim sędzia Stefan Sinko .
Wystawa odbędzie się w Gliwicach /ZKwP O/Zabrze/ w Ośrodku Wczasowym Czechowice 🙂
Istnieje możliwość rezerwacji noclegów na terenie wystawy poprzez stronę ośrodka
https://mzuk.gliwice.pl/…/osrodek-wypoczynkowy…/…
Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem strony  https://www.wystawy.net/
 
Zapraszamy serdecznie hodowców i miłośników rasy. 
 
 
04.09.2022
Dnia 4.09.22 odbył się w Warszawie XXII Zlot Buldoga Francuskiego. Decyzją Zarządu postanowiliśmy promować rodowodowego buldoga francuskiego podczas wydarzenia, w którym uczestniczy kilka tysięcy miłośników rasy i mieszkańców Warszawy wraz ze swoimi buldogami i psami w typie rasy. Nasz namiot był oblegany przez osoby zainteresowane naszą działalnością oraz chcącymi zaczerpnąć informacji na temat tego czym różni się buldog z udokumentowanym pochodzeniem od buldoga bez rodowodu ZKwP. Jako klub przeprowadziliśmy konkurs dla dzieci, a także zapewniliśmy poczęstunek i miłą atmosferę. Na pewno będziemy obecni na Zlocie Buldoga Francuskiego w przyszłym roku, bo każda możliwość promowania naszej ukochanej rasy powinna być wykorzystana. Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie!
 
I Wystawa Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce za nami. Odbyła się 18.09.2021 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna. Oto małe podsumowanie tego kynologicznego święta naszej ukochanej rasy.
Wystawa została zorganizowana we współpracy z Oddziałem ZKwP w Łodzi za co jeszcze raz bardzo dziękujemy. Ring został przygotowany bardzo starannie. Miał piękną oprawę za sprawą klubowych banerów, jesiennych ozdób oraz stolika pełnego pucharów, medali i nagród. Był zadaszony i duży dzięki czemu nasze wspaniałe buldogi mogły się pięknie zaprezentować bez względu na pogodę. Sędzia zaproszony do udziału w wystawie to Vincenzo Pontone. Hodowca buldogów francuskich – Of The Royal Way Kennel, specjalista w rasie, chętnie zapraszany do sędziowania i ceniony na całym świecie.Do udziału w wystawie zgłosiła się imponująca ilość psów bo aż 110 buldogów. Sędziowanie odbyło się z podziałem na kolory a wniosek CWC miał rangę wystawy międzynarodowej.
Sędzia oceniał długo i starannie udzielając wystawcom słownych opisów i wyjaśnień swoich decyzji.  Oprócz podstawowej oceny mogliśmy podziwiać w ringu wybór Najlepszej Głowy w Rasie oraz konkurencji Najlepsza Para i Grupa Hodowlana. Niestety te ostatnie konkurencje odbyły się już po zmroku. Jednak naszych wspaniałych Wystawców i Sędziego w żaden sposób to nie zniechęciło. Bawiliśmy się świetnie i właśnie o to chodziło w tym cudownym dniu!
Koniecznie musimy wspomnieć o pysznej zupie i innych smakołykach przygotowanych przez naszych Członków. Dziewczyny bez Was i Waszych pyszności bylibyśmy głodni i zmarznięci 🙂
Składamy serdeczne podziękowania każdemu kto dołożył choć małą cegiełkę do tego wydarzenia. Dziękujemy Sponsorom oraz Fundatorom nagród. Bez Was nie byłoby tak pięknie ! Do zobaczenia za rok !
Zwycięzcy I Specjalistycznej Wystawy Klubu Buldoga Francuskiego w Polsce
Best in Show – Zwycięzca Rasy (BOB) – MARGARET Markolandia
Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) – BAHIANO Sweet Cookies
Najlepszy Junior w rasie – FIBUNIA Corine Bene Te
Najlepszy Weteran w Rasie – YOKO Draczyn
Najlepsze Szczenię w Rasie – Amaya Cawaii Ken
Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie – MATTEO French Lily
Najlepsza Głowa – BAHIANO Sweet Cookies
Najlepsza Para Hodowlana – RES AMICOS INVENIT VIRDZHILIUS VEYZH & LA TARIRAS CARMEN
Najlepsza Grupa Hodowlana – Hodowla Szczęśliwy Zwierzyniec
Szczegółowe wyniki wystawy znajdziecie na naszym fanpage.

Nagrody: